Представництво інтересів у судах

Дуже часто суб'єкти підприємницької діяльності стикаються з необхідністю захищати свої інтереси в судах. Типова ситуація, коли контрагент не виконує свої зобов'язання за договором. Підприємцю ж, чиї права були порушені в результаті такого порушення, часом важко оцінити ситуацію і прийняти правильні заходи, і не залишається нічого іншого як просто сидіти склавши руки - у розрахунку на порядність іншого боку. Безумовно, це не означає, що у такому разі слід негайно звертатися з позовом до суду. Професійна оцінка ситуації, що склалася допоможе зробити правильні висновки, а також визначити перспективи судового розгляду справи і вирішити - судитися чи ні?! (Можливо, саме у Вашому випадку можна врегулювати спір шляхом переговорів, або ж дійсно варто почекати, поки не зникнуть обставини перешкоджають контрагентом у виконанні його зобов'язань). Ми віддаємо перевагу роботі з клієнтом у «відкриту». Це означає, що в ситуації, коли ініціювання судової справи лише збільшить витрати клієнта, ми чесно попередимо останнього про безперспективність такого розгляду, ніж убережемо від зайвих витрат часу і грошей. Ми розуміємо, що метою позову, з яким підприємець звертається до суду, є досягнення певного результату (повернення боргу, витребування майна, розірвання договору, відшкодування збитків). Ми не судимося заради самого процесу. Для нас, першорядними є цілі наших клієнтів, а різні конфліктні ситуації лише віддаляють підприємство від цілей, поставлених перед ним його власником. Тому, всі несприятливі ситуації, які можуть скластися для наших клієнтів, ми віддаємо перевагу в першу чергу передбачити та не допустити (заздалегідь оцінювати потенційних контрагентів і укладати з ними угоди на таких умовах, щоб у них навіть думки не виникло порушити свої зобов'язання, а у разі виникнення протиріч, усувати їх за допомогою переговорів), а лише потім діяти (звертатися в суди та інші органи). Правда, іноді потрібно діяти негайно - боржник, що володіє грошовими коштами або майном, які можуть задовольнити вимоги кредиторів, може спробувати вивести таке майно зі своїх активів, переказати кошти з рахунків або вжити інші спроби піти від повернення боргу. У такій ситуації потрібно зібрати якомога більше інформації про боржника, не направляючи претензій і іншим чином не ставлячи його до відома про підготовку акції. Фактор раптовості, в цьому випадку, буде мати велике значення.

 

Потрібно також визнати, що не завжди все залежить від бажань клієнта. Бувають ситуації, в яких контрагент (або третя особа) може першим ініціювати судову справу (екс-співробітники також практикують судові розгляди проти своїх колишніх роботодавців, причиною може бути банальна образа). У таких випадках без допомоги професіоналів не обійтися. Звичайно, Ви можете захищати свої інтереси самостійно, без залучення юристів, але крім втрати Вашого дорогоцінного часу, в такому випадку, існує ризик ускладнити хід справи невдалими запереченнями на позовну заяву, що містять зайву інформацію (яку можуть використати проти Вас) і емоціями замість доказової бази . Наші фахівці, без зайвих емоцій оцінять матеріали справи, і за наявності найменшої можливості на успіх зможуть грамотно довести безпідставність вимог позивача.

 

Беручись за судову справу, ми ведемо його від початку (аналізу ситуації і оцінки, наданих нам матеріалів) і до кінця (винесення рішення судом), не забуваючи і про позасудові варіанти вирішення спору. Клієнт надає нам для оцінки ситуації всі документи, на його думку, мають значення для судового розгляду. Такі документи аналізуються і на цій стадії можуть знадобитися додаткові матеріали необхідні для всебічного вивчення справи. Після того, як всі необхідні документи зібрані ми разом з клієнтом визначаємо доцільність звернення до суду або ведення переговорів. У разі прийняття рішення про звернення до суду (або ж рішення про представництво в суді, у випадку якщо позов ініційований проти клієнта) ми займаємося складанням та поданням необхідних документів (позовної заяви; відзиву на позовну заяву; розрахунку пені, інфляційних, відсотків річних), беремо участь у судових засіданнях, готуємо документи, які необхідні під час самого розгляду (клопотання; уточнення; інші заяви).

 

Ми зробимо все від нас залежне для вирішення спору на Вашу користь!